התמודדות עם משברי חיים ומעברים

‎‎מעברים ושינויים והם חלק בלתי נפרד מהחיים.

לפעמים השינויים הם מבחירה וגם אז, זה לא תמיד פשוט ולפעמים שינויים נכפים עלינו. שינויים ומעברי חיים יכולים להיות הדרגתיים או חדים ומידיים ומפתיעים. כל אדם חווה ומתמודד אחרת עם שינויים. הם יכולים להיתפס כמשבר או כהזדמנות.

לעיתים השינויים, גם אלו שלא רצינו מתגלים בסופו של דבר כחיוביים וככאלו שבזכותם התקדמנו, צמחנו ויצאנו מחוזקים. אך בעת המשבר לא תמיד פשוט להסתכל על הדברים מנקודת מבט אופטימית. שינויים חדים יכולים לעורר לחץ וסטרס, חוסר אונים וחוסר וודאות, חרדה ואפילו להיתפס כטראומתיים.

משברים יכולים להיות אירועים שונים שקוטעים את "הסדר העולמי" שאותו הכרנו, לשנות את שגרת חיינו ואפילו את הערכים שהובילו אותנו עד למשבר.

שינויים אקוטיים יכולים להיות בריאותיים -

קבלת הודעה על מחלה קשה של האדם או קרוביו, התמודדות עם הפלה או לידה שקטה, תמיכה בבן משפחה.

כלכליים -

פיטורין או משבר כלכלי אישי ומשפחתי

שינוי באורח החיים -

גירושין, מעבר דירה, חזרה בתשובה או שאלה

 

ישנם שינויים זמניים - ועל אף הקושי בהווה היכולת שלנו לשאת מחשבות ורגשות קשים בנוגע לשינוי עם ההבנה והידיעה שלאירוע יש סוף, גם אם תוצאותיו לא ידועות עדיין.

אך ישנם משברים מתמשכים שזמן סיומם לא ידוע והיכולת לאסוף את עצמנו לקראת הבאות לא תמיד פשוטה מכיוון שחוסר הוודאות בנוגע לעתיד עלול להקשות עלינו להתקדם.

 

היכולת להסתגל לשינויים ולמעברים בחיינו הכרחית לרווחתנו הנפשית והפיזית. החיים הם תמיד נהר גועש וסוער. ניתן להמשיל חוסן ליכולת השחייה שלנו וההתמודדות עם גורמי הלחץ עד שנחצה את הנהר לצדו השני (אנטונובסקי, 1998).

לצורך כך יש לנו צורך להכיר ביכולות, בכוחות ובמשאבים פנימיים וחיצוניים העומדים לרשותנו לצלוח את הנהר הסוער של החיים.

 

ליווי במשברי חיים ובצמתי קבלת החלטות הוא תהליך קצר מועד הנוגע להווה לכאן ועכשיו ועוסק בפיתוח תפיסה פרואקטיבית - לקיחת אחריות על חיי למען עתיד טוב יותר. מספר המפגשים תלוי באדם, בצורך ובקצב האישי.

 

מטרת הליווי בעת משבר לסייע לאדם להסתגל לשינוי דרך הקשבה ותמיכה נפשית ורגשית, חיזוק תחושת המסוגלות והערך העצמי, ניתוח משותף והבנת האתגר, גיוס מוטיבציה וכוחות לעבור אותו בהצלחה, על ידי פיתוח חוסן, משמעות, אופטימיות, פיתוח גמישות מחשבתית ויכולת פתרון בעיות.

 

התמודדות עם מעברים, שינויים ומשברים עשויים לדרוש מאתנו כוחות נפשיים ופיזיים ויכולים לגרום לנו להרגיש בדידות.  

אין צורך לחוות לבד משברים.

אשמח ללוות אתכם לחוויית חיים איכותית ונעימה.

דברו איתי, שרון רוזנבלום 

054-4546688

 

 

‏​

 

שרון רוזנבלום פסיכותרפיסטית CBT ילדים, נוער ומבוגרים, יועצת זוגית. מושב שחר.

טיפול CBT קוגניטיבי התנהגותי - טיפול במחשבות טורדניות, טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי חרדה בדרום,  טיפול ב-OCD, טיפול בהתקפי זעם ושליטה בכעסים, טיפול בהערכה עצמית נמוכה, סיוע במימוש פוטנציאל, התמודדות עם מתח ולחץ נפשי, טיפול בקשיים רגשיים-ילדים, נוער ומבוגרים,  אימון קשב וריכוז,  ייעוץ זוגי, טיפול זוגיות, הדרכת הורים, גישור גירושין

 

ייעוץ זוגי בדרום,  טיפול זוגי אשקלון, יועצת זוגית אשקלון, מטפלת זוגית ואישית בדרום, טיפול זוגי קרית גת, טיפול CBT בדרום, cbt אשקלון, cbt נתיבות, cbt קרית גת, cbt שדרות, טיפול בחרדה אשקלון, טיפול בחרדה קרית גת, מטפלת cbt דרום,  cbt אשקלון, cbt אשקלון, טיפול רגשי ילדים אשקלון, טיפול רגשי קרית גת, טיפול OCD ילדים, טיפול בחרדות ילדים, טיפול קצר מועד, מטפלת CBT מוסמכת, טיפול במשברים, טיפול בדיכאון אשקלון, טיפול נפשי אשקלון, טיפול נפשי שדרות, טיפול התנהגותי קרית גת, 

 ‎ ​

פסיכותרפיה וייעוץ זוגי ומשפחתי דרום