טיפול יעיל וממוקד בחרדות, 

ובהתקפי חרדה.

להפסיק לפחד מהפחד!

חרדה מוגדרת כדאגת יתר, ציפייה וחשש מאירועי חיים שליליים עתידיים ואף התארגנות נפשית או מציאותית לאירועים אלו.

הדאגה מפני אירועים שליליים בעתיד יוצר דריכות ותגובתיות יתר ומלווה בעוררות מחשבתית, רגשית, פיזיולוגית והתנהגותית.

אומנם לכל סוג חרדה יש טריגרים ייחודיים המגבירים את החששות ואת הדריכות אצל האדם, אך את כולם מלווה תחושת חוסר אונים, חוסר שליטה, חוסר וודאות ותחושת חוסר מסוגלות של האדם להתמודד עם האירוע, הנתפס כקשה מנשוא עבורו. עוד לפני שקרה.

 

ישנם סוגים רבים של חרדות, כמו: חרדת בריאות או מוות, חרדת מבחנים וביצוע, חרדה חברתית וחשש מפני מצבים חברתיים שונים, חרדת טיסה או נהיגה וחרדה מוכללת - דאגנות יתר לגבי אירועים שונים בתחומים שונים.

 

אך המשותף לסובלים מחרדה הוא העיסוק המתמיד בהערכת יתר של הסכנה האפשרית מפני האירוע ממנו הם חוששים. הסובלים מחרדות  

מריצים בראשם תרחישי אימה קטסטרופליים, מפליגים בדמיון ומשלימים מידע חסר לגבי האירוע באופן שלילי, נוטים באופן כללי לפסימיות - נמשכים למידע שלילי ומלחיץ, מתרכזים באסונות ולא בהצלחות, מתעסקים הרבה מדי בנושא ממנו הם חוששים, עוסקים בפרשנויות ולאו דווקא בעובדות שעשויות להקל עליהם.

כתוצאה מכך החרדה שלהם מתגברת ומנהלת את חייהם - האדם החרד המנוהל על ידי החרדה חושש הן מפני האירוע והן מפני החרדה עצמה ותסמיניה. כך נוצר מעגל חרדה המעורר עוד יותר תחושת חוסר אונים וחוסר יכולת להתמודד עם החרדה.

 

מאפיין נוסף של חרדה הוא הימנעות - כדי להקל על המצוקה שמעוררת החרדה האדם נמנע מכל מה שעלול להוות טריגר ולעורר את החרדה.

כך למשל, מי שסובל מחרדה חברתית ימנע מאירועים חברתיים. מי שסובל מחרדת נטישה יתקשה להיפרד והפרידה תעורר אצלו מצוקה עזה.

לחרדה תסמינים שונים: מחשבתיים - רגשיים - פיזיולוגיים - התנהגותיים. אצל כל אחד הם יתבטאו אחרת ובעוצמה שונה.

 

קשיים מחשבתיים בחרדה:

דאגה מוגברת מפני העתיד שלנו ושל יקירנו. מחשבות טורדניות,  הצפה, בלבול וערפול מחשבתי. חשיבה שלילית פסימית וקטסטרופלית. קשיים בקשב, ריכוז וזיכרון. ירידה בתפקודים קוגניטיביים - הראש עסוק כל הזמן בחרדה ומתקשה לחשוב בבהירות וצלילות. הרגשה של חוסר מציאות וניתוק. תפיסת חוסר מסוגלות עצמית נמוכה להתמודד עם אתגרים, הערכה עצמית נמוכה.

קשיים פיזיולוגיים בחרדה:

חוסר שקט פנימי. דופק מהיר. שרירים קפוצים ומתוחים. נשימה מואצת או קוצר נשימה. חולשה או מיחושים במקומות שונים בגוף ובגפיים.

קשיים רגשיים בחרדה:

פחד, ייאוש, חוסר אונים, דאגה, כעס (עצמי ועל העולם), עצב, מועקה והרגשת מצוקה כללית. 

קשיים התנהגותיים בחרדה:

התנהגות או הימנעות לא רציונלית, אדישות או תזוזתיות מוגברת, קשיי שינה והירדמות, קושי בניהול עצמי בשל פיזור דעת וחוסר מוטיבציה, 

התקפי בכי או צחוק בלתי נשלטים, קשיים בשליטה עצמית.

 

מה ניתן לעשות?

קודם כל להאמין שמגיע לכם לחיות חיים איכותיים, מאושרים ומאוזנים (כי הרי לא ניתן לחיות ללא דאגות כלל). להבין שאפשר וחשוב לטפל בחרדה משום שהסימפטומים של חרדה לא מטופלת הולכים ומחריפים עם הזמן - הן בהימנעויות, בתסמינים והן באובדן האמונה שלכם להתמודד עמה ולהשיג חיים תקינים, עד לייאוש לעיתים.

חשוב שתשתפו את קרוביכם במה שעובר אליכם ותפנו לעזרה מקצועית.

אל תסבלו לבד  - בחרדה ניתן לטפל באופן ממוקד וקצר מועד.

 

אשמח לסייע לכם לצאת ממעגל החרדה

דברו איתי, שרון רוזנבלום 

054-4546688  

 

קליניקה: מושב שחר (בין אשקלון לקרית גת)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלח >

שם:

* שדה חובה

תודה על פנייתך! אשוב אליך בהקדם.

שרון רוזנבלום

הטופס נשלח בהצלחה.

השאירו פרטים ואחזור אליכם, שרון

טלפון

* שדה חובה

במה אוכל לסייע?

‏​

 

שרון רוזנבלום פסיכותרפיסטית CBT ילדים, נוער ומבוגרים, יועצת זוגית. מושב שחר.

טיפול CBT קוגניטיבי התנהגותי - טיפול במחשבות טורדניות, טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי חרדה בדרום,  טיפול ב-OCD, טיפול בהתקפי זעם ושליטה בכעסים, טיפול בהערכה עצמית נמוכה, סיוע במימוש פוטנציאל, התמודדות עם מתח ולחץ נפשי, טיפול בקשיים רגשיים-ילדים, נוער ומבוגרים,  אימון קשב וריכוז,  ייעוץ זוגי, טיפול זוגיות, הדרכת הורים, גישור גירושין

 

ייעוץ זוגי בדרום,  טיפול זוגי אשקלון, יועצת זוגית אשקלון, מטפלת זוגית ואישית בדרום, טיפול זוגי קרית גת, טיפול CBT בדרום, cbt אשקלון, cbt נתיבות, cbt קרית גת, cbt שדרות, טיפול בחרדה אשקלון, טיפול בחרדה קרית גת, מטפלת cbt דרום,  cbt אשקלון, cbt אשקלון, טיפול רגשי ילדים אשקלון, טיפול רגשי קרית גת, טיפול OCD ילדים, טיפול בחרדות ילדים, טיפול קצר מועד, מטפלת CBT מוסמכת, טיפול במשברים, טיפול בדיכאון אשקלון, טיפול נפשי אשקלון, טיפול נפשי שדרות, טיפול התנהגותי קרית גת, 

 ‎ ​

פסיכותרפיה וייעוץ זוגי ומשפחתי דרום